Gazete

Gazete

Dergi

Dergi

Meclis Tutanakları

Meclis Tutanakları

Albüm

Albüm

Şer'iye Sicilleri

Şer’iye Sicilleri

Prof. Dr. Mehmet Öznur Alkan

7. İzmir Uluslararası Edebiyat Festivali Başlıyor.

7. Uluslararası İzmir Edebiyat Festivali başlıyor
 
İzmir Büyükşehir Belediyesi bu yıl yedincisini düzenleyeceği Uluslararası İzmir Edebiyat Festivali ile Türkiye ve dünyadan önemli şair ve yazarı bir araya getirecek. 15-20 Eylül tarihleri arasında Agora Arkeolojik Kazı Alanı'ndaki açılış ile başlayacak festivalin onur konuğu İnci Aral olacak. “Edebiyat Cumhuriyettir” temasıyla Cumhuriyetin 100. yılında, yedincisi düzenlenen İzmir Uluslararası Edebiyat Festivali’nin direktörlüğü Haydar Ergülen tarafından yapılacak.
 
Uluslararası İzmir Edebiyat Festivali edebiyat dünyasının önemli isimlerini İzmir'de buluşturacak. İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından bu yıl yedincisi düzenlenecek festivalin teması Cumhuriyet’in 100. kuruluş yıl dönümü nedeniyle “Edebiyat Cumhuriyettir”  olarak belirlendi. 15 Eylül’de saat 17.30 Agora Arkeolojik Kazı Alanı'ndaki açılış ile başlayacak festivalin direktörlüğü Haydar Ergülen tarafından yapılacak. Festivalin açılışı İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in de katılımıyla gerçekleşecek. Onur konuğu İnci Aral’ın yanında pek çok ünlü yazar ve edebiyatçıya ev sahipliği yapacak festivalde kentin farklı bölgelerinde paneller, söyleşiler, şiir dinletileri etkinlikleri yapılacak ve tiyatro oyunları sahnelenecek. Festival ile ilgili detaylı programa ise www.izmir.art sitesinden ulaşılabiliyor.
 
Onlarca Edebiyatçı, Severleriyle Buluşacak
7. İzmir Uluslararası Edebiyat Festivali’nde bu yıl Güney Afrika, Makedonya, İran ve Almanya’dan da edebiyatçılar katılacak. Bunun yanı sıra festivalde Hüsnü Arkan, İsmail Saymaz, Erdal Güney, Özgür Zeybek, Ahmet Önel, Kaan Eminoğlu, Emine Sevgi Özdamar, Şeyhmus Diken, Cenk Gündoğdu, Enver Topaloğlu, Barış İnce, İlhan Atasoy, Erol Tufan, Şermin Yaşar, Işıl Madak Kaya, Mehmet Atilla gibi birbirinden değerli isimler yer alacak.
İzmir Büyükşehir Belediyesi, Kent Arşivi, Müzeler ve Kütüphaneler Şube Müdürlüğü’nün düzenleyeceği festival; Ahmet Adnan Saygun Sanat Merkezi, Ahmet Piriştina Kent Arşivi, Gençlik Tiyatrosu, Bornova Aşık Veysel Amfi Tiyatro, AGORA Ören Yeri ve Kültürpark’ta gerçekleşecek.

Detaylı Bilgi İçin: https://www.izmir.art/tr/preview/65001b1fd0cb8ac7dad3fedb

Festival Programı İçin: https://www.izmir.art/fileserver/uploads/gc8hbn.pdf