Gazete

Gazete

Dergi

Dergi

Meclis Tutanakları

Meclis Tutanakları

Albüm

Albüm

Şer'iye Sicilleri

Şer’iye Sicilleri

Prof. Dr. Mehmet Öznur Alkan

Demokrasinin Beşiği Akdeniz Paneli

Demokrasinin Beşiği Akdeniz Paneli
AASSM’de Düzenlenecek


“Demokrasinin Beşiği Akdeniz” Paneli, 15 Şubat Perşembe günü, Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi’nde (AASSM) düzenlenecek. Fransa, İspanya ve Yunanistan’dan konunun uzmanlarının katılımlarıyla gerçekleştirilecek panel, saat 16.00’da başlayacak. 

“Demokrasinin Beşiği Akdeniz” Paneli, İzmir Büyükşehir Belediyesi Kent Arşivi, Müzeler ve Kütüphaneler Müdürlüğü tarafından 15 Şubat’ta, AASSM’de düzenlenecek. Uluslararası nitelikte gerçekleştirilecek panelin konuşmacıları; Prof. Dr. Eyüp Özveren (Orta Doğu Teknik Üniversitesi), Prof. Dr. Antonis Liakos (Atina Üniversitesi-Yunanistan), Dr. Emmanuel Rodriguez Lopez (Yazar-İspanya) ve Vincent Benedetto (Rouen Üniversitesi-IFEA-Fransa) olacak. Panel’in Moderatörlüğünü ise İzmir Kâtip Çelebi Üniversitesi’nden Doç. Dr. Selin Önen üstlenecek. 

“Demokrasinin Beşiği Akdeniz” Paneli’nde; Yunanistan, İspanya, Fransa ve Türkiye’de, geçmişten günümüze demokratikleşme süreçleri ve bu sürecin Akdeniz ve dünyadaki etkileri konuşulacak. Akdeniz coğrafyasında tarihsel süreçte yaşanan olayları, siyasal, toplumsal değişimleri ve demokrasinin evrimini odağına alacak “Demokrasinin Beşiği Akdeniz” Paneli’nde, Cumhuriyet’imizin 100 yılı aşan demokratikleşme süreci geniş bir çerçevede ele alınacak. Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi - Küçük Salon’da düzenlenecek Panel’de, yabancı konuşmacılar sunumlarını İngilizce yapacak ve salonda simültane çeviri sistemi de bulunacak. 

“Demokrasinin Beşiği Akdeniz” Paneli 
Tarih: 15 Şubat 2024 Perşembe 
Saat: 16.00
Yer: Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi 

Konuşmacılar
Prof. Dr. Eyüp Özveren (Orta Doğu Teknik Üniversitesi)
Prof. Dr. Antonis Liakos (Atina Üniversitesi-Yunanistan)
Dr. Emmanuel Rodriguez Lopez (Yazar-İspanya)
Vincent Benedetto (Rouen Üniversitesi-IFEA-Fransa)
Moderatör: Doç. Dr. Selin Önen (İzmir Kâtip Çelebi Üniversitesi)